

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 9.1 kΩ |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Tolerance | 0.1 % |
| Power Rating | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
Stock: 3241
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.09490 | $0.94900 |
| 50 | $0.08191 | $4.09550 |
| 100 | $0.07070 | $7.07000 |
| 500 | $0.05634 | $28.17000 |
| 1000 | $0.05010 | $50.10000 |
| 3000 | $0.04477 | $134.31000 |
| 5000 | $0.04001 | $200.05000 |
| 10000 | $0.03753 | $375.30000 |
